Mládí a Bohuslav Martinů

Ve dnech 25. - 27. 4. 2023 organizoval tým složený ze zaměstnanců ZUŠ Bohuslava Martinů v prostorách Tylova domu ve městě Polička 13. ročník celostátní přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů. V letošním roce soutěžili žáci základních uměleckých škol, hudebních gymnázií a konzervatoří ve věku 5 - 20 let v oboru hra na smyčcové nástroje a klavír.

Poroty tvořili pedagogové z konzervatoří, hudebních akademií a základních uměleckých škol z celé republiky. Soutěžní repertoár se musel skládat z díla Bohuslava Martinů, doplněný o další autory.

V celorepublikové konkurenci si odvezla naše violoncellistka Markéta Štenclová (ze třídy Mgr. Judity Šprochové) zlaté pásmo. Jedenáctiletá Markéta excelovala výtečně provedenou skladbou Alexandra Artjunjana Impromptu pro violoncello a klavír, ve které ji podpořila korepetitorka Mgr. Renata Talpová. Dále Markétka předvedla Suite miniature Bohuslava Martinů. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Poslední změna: 05.06.2023 - 13:53 Zpět