Školné pro rok 2023/2024

Termíny úhrady a stanovení výše školného

• Zákonný zástupce žáka školy má povinnost uhradit školné do 15. září za I. pololetí a do 15. února za II. pololetí
  • Školné se hradí převodem z účtu na číslo účtu ZUŠ 4431801/0100, případně v hotovosti v pokladně školy nebo složenkou, kterou zákonný zástupce žáka obdrží u třídního učitele.
  • Učitelé jsou povinni oznámit všechny změny, týkající se výše školného, které se v průběhu školního roku vyskytnou (zvýšení i snížení hodinové dotace v individuální výuce, ukončení studia apod.).

Poskytování slev a podmínky vrácení školného

• Základní umělecká škola poskytuje slevy v případě studia druhého nástroje
  • Zákonní zástupci mohou žáka písemně odhlásit pouze k 31. lednu a k 30. červnu.
  • Ukončí - li žák vzdělávání v průběhu I. nebo II. pololetí školního roku, úplata za vzdělávání se nevrací.
  • Ukončí - li žák vzdělávání z důvodu hodných zvláštního zřetele, zejména zdravotních, lze poměrnou část úplaty za vzdělávání vrátit.
  • Zákonní zástupci mohou požádat na sekretariátu školy o vrácení školného při nepřítomnosti žáka ze zdravotních důvodů delší než 1 měsíc, součástí žádosti musí být lékařské potvrzení. V takovém případě se vrací školné pouze za příslušný měsíc.
  • Pokud žák nastoupí v průběhu pololetí, je povinen uhradit školné za příslušné období.

Vymáhání nezaplaceného školného

• Pokud žák neuhradí školné ve výše uvedených termínech, upozorní třídní učitel na tuto skutečnost zákonného zástupce žáka (písemně sdělením v žákovské knížce nebo telefonicky).
  • Pokud ze závažných důvodů nemohou zákonní zástupci žáka uhradit školné ve stanoveném termínu, mohou si na sekretariátu školy dohodnout změnu splatnosti školného.
  • V případě, že zákonní zástupci žáka neuhradí školné v řádném termínu ani po výzvě třídního učitele a nemá dohodnutou změnu termínu splatnosti školného, bude mu po uplynutí splatnosti termínu zaslán doporučený dopis s výzvou k zaplacení.
  • Neuhradí - li zákonný zástupce žáka školné do jednoho týdne od odeslání doporučeného dopisu s výzvou, přestává být s okamžitou platností žákem školy.

Výše školného

Hudební obor Taneční obor Výtvarný obor