Múzy Ilji Hurníka 2023

O víkendu 11. – 12. 11. 2023 proběhla v Ostravě hudební a výtvarná soutěž Múzy Ilji Hurníka. Jedenáctého ročníku oblíbené přehlídky mladých umělců se zúčastnilo 15 základních uměleckých škol z Moravskoslezského kraje. Soutěž se již tradičně konala na ZUŠ v Ostravě-Zábřehu. Múzy Ilji Hurníka jsou zaměřeny na současnou hudbu a hudbu 20. století. Soudobá hudba je mladým lidem srozumitelnější a bližší. Její struktura je často jednodušší než složitější starší formy, a může tak být pro malé interprety ideální bránou do hudebního mikrokosmu.

Naši studenti nezklamali a z Ostravy si přivezli krásné ceny.

Markéta Štenclová, violoncello zlaté pásmo
Radim Lovecký, violoncello stříbrné pásmo
Eva Zajíčková, violoncello stříbrné pásmo
(ped. Judita Šprochová, korepetice Renata Talpová)
Lukáš David, příčná flétna stříbrné pásmo
(ped. Markéta Tulejová, korepetice Renata Talpová)
Anna Srovnalová, příčná flétna stříbrné pásmo
(ped. Markéta Tulejová, korepetice Renata Talpová)
Viktorie Adamová, příčná flétna stříbrné pásmo
(ped. Markéta Tulejová, korepetice Renata Talpová)

Pro většinu soutěžících z naší školy, byla tato přehlídka první větším hudebním zážitkem.
Jsme rádi, že se mladí talenti v krajské konkurenci neztratili a prokázali vysokou úroveň
dovedností. Tato zkušenost bude pro ně cenným přínosem do budoucna a motivací ke
zdokonalení svých schopností.

Stále máme ještě jedno „želízko v ohni“ a tím je skladatelka Františka Hrabálková ze třídy
Vojtěcha Říhy. Termín vyhlášení výsledků v skladatelské části bude 11. 12. 2023.

Galerie ze soutěže

Poslední změna: 22.11.2023 - 17:58 Zpět