Múzy Ilji Hurníka

Když se školní rok rozběhne na plné obrátky a podzimní listí se rozehraje všemi barvami, je tady čas na soutěžní přehlídku Múzy Ilji Hurníka. Soutěž je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. V letošním školním roce se konala v úterý 15. října 2019 v ZUŠ Ostrava - Zábřeh. Do programu hudební části se mohli přihlásit žáci, které zajímá soudobá hudba, hrají a zpívají novátorská díla českých či světových skladatelů žijících ve 20. a 21. století. V porotě i letos usedli hudební skladatelé Edvard Schiffauer, Lenka Štůralová a Milan Bátor. Naší školu reprezentovali tři žáci z flétnové třídy Markéty Tulejové, kteří v krajské konkurenci podali jedinečné výkony a umístili se na předních místech. Ondřej Peterek hraje pátým rokem na zobcovou flétnu a přivezl zlaté pásmo - zlatou múzu. Karolína Pustková a Pavlína Daňová nás reprezentovaly ve hře na příčnou flétnu. Pro devítiletou Pavlínku Daňovou to byla první větší hudební zkušenost a při své premiéře získala stříbrnou múzu, Karolína Pustková je zkušenou hráčkou a absolventkou různých soutěžních klání. Karolína zaujala porotu nevšední skladbou Georga Gershwina Fascinating Rhythm a vybojovala zlatou múzu. O klavírní spolupráci se postarali Martina Mudříková a Dušan Brus, který za svou osobitou korepetici obdržel zvláštní cenu poroty. Všem soutěžícím gratulujeme a věříme, že i nadále múzy budou líbat nejednoho mladého umělce.

Poslední změna: 18.10.2019 - 15:14 Zpět