Múzy Ilji Hurníka

Úspěch žáků základní umělecké školy v soutěži Múzy Ilji Hurníka

Když se školní rok rozběhne na plné obrátky a podzimní listí se rozehraje všemi barvami, je tady čas na soutěžní přehlídku Múzy Ilji Hurníka. Soutěž je určena žákům (sólistům) hudebních a výtvarných oborů Základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje. V letošním školním roce se konala se v úterý 19. října 2021 v ZUŠ Ostrava- Zábřeh. Do programu hudební části se mohli přihlásit žáci, které zajímá soudobá hudba, hrají a zpívají novátorská díla českých či světových skladatelů žijících v 20. a 21. století. V porotě i letos usedli hudební skladatelé Edvard Schiffauer, Michal Bárta a Milan Bátor. Naši základní uměleckou školu reprezentovali tři žáci z flétnové třídy Markéty Tulejové, kteří v krajské konkurenci podali jedinečné výkony a umístili se na předních místech. Eliška Šindelová hraje třetím rokem na příčnou flétnu a přivezla zlaté pásmo – zlatou múzu. Bára Langerová a Pavlína Daňová nás reprezentovaly ve hře také na příčnou flétnu. Pro desetiletou Báru Langerovou to byla první větší hudební zkušenost a při své premiéře získala stříbrnou múzu, Pavlína Daňová je zkušenou hráčkou a vybojovala také stříbrnou múzu. O klavírní doprovod se postaral pan učitel MgA. Dušan Brus, který za svoji osobitou korepetici obdržel zvláštní cenu poroty. Všem soutěžícím gratulujeme a věříme, že i nadále budou múzy líbat nejednoho mladého umělce.

Poslední změna: 05.11.2021 - 12:45 Zpět