Polsko-české malířské bienále

V návaznosti na výtvarnou přehlídku ,,Svět slova" ve Fulneku se ve dnech 13. až 16. října 2023 zúčastnili žáci Základní umělecké školy ve Studénce a Fulneku malířského bienále v Polské obci Racot.

Z naší školy to byly nejlépe umístěné žákyně Amálie Drozdková, Simona Fismolová a Anna Vavrečková za doprovodu učitele J. Masmanidise. Za Polskou stranu byly vybrány Zuzanna Barcz, Natalia Kaźmierczak, Lena Taczak a Antonina Belter s učitelkou paní Monikou Nowaczyńskou. Do malování se kromě dětí zapojili i ostatní milovníci umění. Tématem plenéru byl výběr zákoutí v areálu Paláce vévodů Jabłonowských v Racotě. Námět pro malbu zpracovali akrylátovými barvami na plátno. Pro druhou práci si mohli žáci zvolit volné téma.

Zázemí celé akce bylo výborné a to díky organizátorům paní Ing. Ivetě Filipczykové a za Polskou stranu panu Grzegorzowi Wierzbickemu, Ivanovi Malinskému, starostovi Racotu panu Jaroslawu Donajowi, wojtovi Gminy Kościan Andrzejovi Przybylovi a dalším, kteří se nám maximálně věnovali.

Pro naše i polské malé umělce byl jistě velký zážitek vidět tvořit akademického malíře Ivana Malińského, Ivetu Filipczykovou, Grażynu Ławińskou, Bożenu Hordeckou a ostatní. Inspirativní bylo i seznámení se s regionálními umělci, jako například návštěva soukromé sbírky uměleckých děl a řezbáře Mariana Malinského a malíře Michala Brzoského.

Poslední den pobytu 16. 10. 2023 jsme ukončili účastí na vernisáži výstavy Ivety Filipczykové a Ivana Malinského v Kulturním centru ve městě Wielichowo. Po návratu do Česka nás poctili návštěvou ve výtvarném oboru ZUŠ Studénka paní Ing. Iveta Filipczyková a pan Grzegorz Wierzbicki.

Děkujeme za podnětná setkání.

Odkaz na galerii

Poslední změna: 07.11.2023 - 21:13 Zpět