Úspěch v mezinárodní soutěži

Žákyně ZUŠ J.A.Komenského ve Studénce získala 2.cenu v celosvětové soutěži.

Letos, již potřetí, se konala violoncellová soutěž „O cenu Gustava Mahlera 2021“, která proběhla virtuálně prostřednictvím nahrávek na youtube. V době pandemie zaznamenal tento způsob soutěžení obrovský zájem.

Přihlásilo se 180 violoncellistů z celého světa, kteří byli rozděleni do 11 kategorií ve věku od 5 do 30 let.

Naše žákyně, osmiletá violoncellistka Markéta Štenclová ze třídy Mgr. Judity Šprochové, byla zařazena do 1.kategorie s nejvyšším počtem účastníků / 32 / ze 14 zemí (Česká republika, Slovensko,Polsko, Švýcarsko, Francie, Anglie, Rumunsko, Rusko, Čína, Tchaj-wan, Jižní Korea, Japonsko, Singapur a USA).

Ve svém videozáznamu, které bylo reálným záznamem bez střihů a úprav, zahrála Markétka krásnou sonátu od francouzského skladatele Jean Baptiste Brévala za klavírní spolupráce Mgr. Renáty Talpové.

8.února 2021 byly vyhlášeny výsledky předsedou poroty panem Petrem Nouzovským, sólovým violoncellistou a profesorem pražské konzervatoře. Soutěž zhodnotil velmi kladně a uznale.

Je pozoruhodné, jak se mladí na celém světě věnují hře na tento krásný nástroj a jakých skvělých výsledků mohou dosáhnout.

Markéta Štenclová (pedagog Mgr. Judita Šprochová) získala vynikající ocenění – 2.cenu ve své kategorii

Poslední změna: 26.02.2021 - 12:47 Zpět