Violoncellová soutěž Jana Vychytila

Tento rok již po sedmnácté se sjeli mladí violoncellisté z celé Evropy na Vychytilovu violoncellovou soutěž v Praze. Soutěž nese jméno po významném českém violoncellovém pedagogovi, řediteli a zakladateli dnešního Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy. V 7. kategoriích si změřilo své síly 120 mladých hudebníků. Soutěž trvala 5 dní a v porotě zasedli ti nejlepší evropští pedagogové, jako jsou Tomáš Jamník, Petra Malíšková, Ramón Jaffé, Jiří Hanousek, Tomáš Strašil a Věra Bartoníčková.

Místem konání se již tradičně stalo Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy. Celé klání vyvrcholilo koncertem vítězů v neděli 19. listopadu 2023 v Sále Bohuslava Martinů, v Lichtenštejnském paláci v Praze. Soutěž chce být nápomocná všem mladým hudebníkům v jejich kladném vztahu ke klasické hudbě, nehledě na to, zda se jednou stane jejich profesí či koníčkem. Pro nejlepší violoncellisty je cílem soutěže start jejich profesní kariéry sólistů, komorních hráčů či členů nejrůznějších orchestrů.

Ve 3. kategorii (11-12let) soutěžila naše žákyně Markéta Štenclová, kterou skvěle připravila Mgr. Judita Šprochová a která v obrovské konkurenci získala 3. cenu. Gratulujeme Markétě k vynikajícímu výkonu, které nám přinesly nejen radost, ale také pocity hrdosti na talent našich žáků. Děkujeme za úžasnou reprezentaci! Poděkování patří korepetitorce Mgr. Renatě Talpové za uměleckou podporu a profesionální práci v průběhu přípravy a při realizaci soutěže.

Poslední změna: 22.11.2023 - 18:12 Zpět