Vynikající výsledek v Heranově violoncellové soutěži 2021

V polovině dubna byly organizátory a odbornou porotou vyhlášeny výsledky mezinárodní Heranovy violoncellové soutěže v Ústí nad Orlicí. Ta se uskutečnila letos netradičně - pomocí videonahrávek.

Naše žákyně - 9letá violoncellistka Markéta Štenclová - získala 3.cenu, přičemž se stala nejlepší českou soutěžící ve své kategorii. K tomuto vynikajícímu ocenění dostala rovněž cenu hraběte Františka Kinského, majitele zámku v Kostelci nad Orlicí a tím je pozvání na slavnostní koncert pro nejlepší mladé české violoncellisty, kde bude mít jedinečnou příležitost reprezentovat nejen naší školu, ale také Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem ZUŠ ve Studénce.

Velkou radost z tohoto úspěchu má nejen naše škola a Markétka, ale hlavně paní učitelka hry na violoncello Judita Šprochová. Jejím přáním je oslovit co nejvíce nadaných dětí a jejich hudbymilovných rodičů, aby si vybrali violoncello jako svůj nástroj, protože violoncello má ten nejúžasnější zvuk a dá se na něj zahrát úplně všechno.

Přejeme naší nadějné violoncellistce i její obětavé paní učitelce mnoho dalších úspěchů a radostí ze hry.

Poslední změna: 04.05.2021 - 13:37 Zpět