Projekt MenArt

„Inspirativní setkání jsou v životě zásadní “

„Za každým úspěšným umělcem stojí osvícený pedagog“

V posledním srpnovém víkendu flétnistka Alice Štěpánková společně se svojí učitelkou (M. Tulejová) zahájila stipendijní program MenART, do kterého byla na základě konkurzu vybrána společně s dalšími 8 flétnisty z České republiky, a který bude probíhal po celý následující rok. Stipendijní Akademie MenART podporuje vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a nabízí podporu a inspiraci pedagogům, kteří se jejich výuce věnují. Akademie MenART je otevřena pro žáky základních uměleckých škol, 2. stupně ZŠ či studenty středních škol.

Akademie MenART vznikla v úzké spolupráci s  Nadačním fondem Magdaleny Kožené, jehož cílem je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti.

Kromě samotné studijní části nabízí Akademie MenART studentům příležitost získat zkušenosti při představení výsledků společné práce ve spolupráci s renomovanými kulturními institucemi – festivaly Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Bohemian Heritage Fund. V rámci realizace pracovních setkání Akademie spolupracuje s Akademií Múzických umění v Praze, UMPRUM, Technickou univerzitou v Liberci či ČVUT v Praze.

Během víkendu měla Alice Štěpánková možnost spolupracovat s vynikajícím flétnistou a pedagogem panem Janem Ostrým, který v současné době vede flétnové třídy na Pražské konzervatoři a Fakultě umění Ostravské univerzity. Jako vyhledávaný pedagog je zván k výuce na řadě mistrovských kurzů a účasti v odborných porotách, např. Academie International d’Eté v Nice, Internationale Meisterkurse ve Vaduzu, Universität fur Musik und darstellende Kunst ve Vídni, Conservatoire national supérieur de Musique v Lyonu, Concertino Praga a dalších. Od roku 2001 je stálým pedagogem na European Flute Academy v rakouském Fissu a od roku 2003 i na hudebních seminářích při festivalu Neuberger Kulturtage.

Poslední změna: 05.11.2021 - 12:37 Zpět