Úspěch v mezinárodní violoncellové soutěži

Tento rok se již po patnácté sjeli mladí violoncellisté z celé střední Evropy na Vychytilovu mezinárodní violoncellovou soutěž do Prahy. Soutěž nese jméno po významném českém violoncellovém pedagogovi, řediteli a zakladateli dnešního Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy. V sedmi kategoriích změřilo své síly devadesát mladých hudebníků. Soutěž trvala pět dní a v porotě zasedli ti nejlepší pedagogové z celé České Republiky, jako jsou Tomáš Jamník, Václav Bernášek, Jiří Hanousek, Tomáš Strašil a Petra Malíšková. Místem konání se již tradičně stalo Gymnázium a Hudební škola hlavního města Prahy. Celé soutěžní klání vyvrcholilo v neděli 21. listopadu 2021 v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze koncertem vítězů.

Soutěž chce být nápomocná všem mladým hudebníkům v jejich kladném vztahu ke klasické hudbě, nehledě na to, zda se jednou stane jejich profesí či koníčkem. Pro nejlepší violoncellisty je cílem soutěže start jejich profesní kariéry sólistů, komorních hráčů či členů nejrůznějších orchestrů.

V I. kategorii (8 - 9 let) soutěžila žákyně naší školy Markéta Štenclová. V početné konkurenci získala svou interpretací 1. cenu. Gratulace a poděkování za reprezentaci naší školy ZUŠ J. A. Komenského ve Studénce a jejího zřizovatele Moravskoslezský kraj patří nejen Markétce, ale i její pedagožce Juditě Šprochové za vynikající přípravu a zároveň Renátě Talpové za klavírní spolupráci.

Poslední změna: 23.05.2023 - 12:02 Zpět